Новости

Жална вест

На 5.10.2020 година, ненадејно почина претседателот на Скијачка федерација на Македонија Владимир Пановски (1947).


прочитај повеќе [+]

10 06, 2020

5ти Фис Ролер Ски Куп Тоше Проески 28-30.08.2020 Крушево

Од 28ми до 30ти Август 2020 год, по петти пат се одржа меѓународнiиот ролер ски натпревар "Тоше Проески" во Крушево.


прочитај повеќе [+]

09 02, 2020

Младите скијачи со настап на Интернационално Натпреварување ФИС за деца Покал Лока во Словенија и Загреб,Сљеме Хрватска

Во периодот од 13.02-16.02.2020 следните натпреварувачи настапија на Интернационално Натпреварување ФИС за деца Покал Лока во Словенија кое годинава славеше 45 годишна традиција.


прочитај повеќе [+]

02 21, 2020

ФИС НАТПРЕВАРИ ВО АЛПСКО СКИЈАЊЕ ВО МАВРОВО

Почитувани, на 05-06.02.2020 година во ресорт Маврово, во организација на СФМ и ски клуб Меденица како технички организатор, се одржаа меѓународни ФИС натпревари во дисциплините Велеслалом и Слалом.

прочитај повеќе [+]

02 13, 2020

НАШИ ПАРТНЕРИ